W 2020 r. SI-Consulting  uzyskało kod NCAGE i dołączyło do grona podmiotów upoważnionych do udziału w przetargach natowskich. Dziś spółka współpracuje z NATO w ramach kilku różnych projektów.

Wśród realizowanych działań SI-Consulting wspiera Centrum Cyfrowych Innowacji (Innovation Hub) mieszczące się przy bazie NATO w Norfolk. Szczegóły projektów są ściśle tajne ze względów bezpieczeństwa, jednak w przypadku jednego – prowadzonego pod nazwą JEDI (skrót od JTAC Enterprise Data Infrastructure) uchylamy rąbka tajemnicy. To projekt stworzenia cyfrowego rozwiązania, które pozwoli potwierdzać kwalifikacje i certyfikaty posiadane przez wybranych pracowników służby. I nie chodzi tu o zwykłych żołnierzy, ale JTAC (Joint Terminal Attack Controller) – czyli wysoce wykwalifikowanych nawigatorów naprowadzania lotnictwa. Takiej klasy specjaliści regularnie szkolą się i podnoszą swoje kwalifikacje, a posiadane przez nich certyfikaty muszą być pod stałą kontrolą. Narzędzie, nad którym pracuje SI-Consulting ma właśnie ułatwić weryfikację umiejętności nawigatorów i to w sposób prosty i całkowicie zdigitalizowany.
Uczestniczenie w tym projekcie to bez wątpienia współpraca wysokich lotów, a SI-Consulting spodziewa się kolejnych takich realizacji. Spółka znajduje się w systemie kodyfikacyjnym NATO i widnieje w bazie firm dostarczających rozwiązania technologiczne dla np. Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej czy wojsk państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Aktualności